Simulátory ....

   Tato sekce je určena (prozatím) pro prezentaci videí vytvořených v leteckém simulátoru Lock On Modern Aircraft Combat - neboli zkráceně LOMAC. Mnozí z  Vás jistě znají tento simulátor a pravděpodobně představuje prozatím nepřekonanou špičku v leteckých simulátorech. Simulátor vydala již v roce 2003 firma Eagle Dynamics, a od té doby se dočkal několika patchů a add-onů (poslední je Black Shark - add-on ruského vrtulníku Kamov Ka-50).
   Tvorbou simulátorových videí se zabývá na celém světě množství lidí a i mě tato možnost časem zaujala a po shlédnutí pár vydařených "kousků" od již známých tvůrců jsem se rozhodl sám něco "spáchat". Mám za sebou prozatím celkem 3 kousky, na kterých je celkem dobře vidět (snad) vzestupný vývoj, ať už jde o kvalitu videa, nápad, ale i typy záběrů, střih a muziku. Každý klip má svoji historii vzniku a význam, ale za nejpodařenější považuji zatím akrobatický klip Gimme Some G.  


[DivX 640x480 41MB]
Staženo ?

 Su-33 Top Gun Theme
 Tohle byla moje úplná prvotina. V podstatě jsem nevěděl čím začít, prostě jsem chtěl udělat leteckej klip, a jelikož jako správnej "rourofanda" mám minimálně 50x shlédnutej film Top Gun, tak jsem si vzal první inspiraci v něm. Klip je vlastně jakousi paralelou na úvodní scény filmu Top Gun (taková ta atmosféra brzkého rána, letadlová loď, vycházející slunce a startující letadla na první ranní lety) - akorát ten "šrumec" na palubě lodi tam samozřejmě chybí, ten se holt v simulátoru "nasimulovat" nedá. Spíš je tam podstatná synchronizace děje na muziku a zvuky, tu jsem se snažil dodržet. Jinak sebekriticky přiznávám, originalita tomuhle klipu chybí, ten nápad je značně ošoupanej, v tu dobu existovaly už minimálně 3-4 klipy na tu samou muziku, i když každej trochu jinej. Za to jsem samozřejmě sklidil celkem zaslouženě "záporný body". No ale prvotiny jsou od toho ne? Když se na tenhle klip dívám s odstupem času, udělal bych ho úplně jinak, lepší střih, jiný pohledy kamer a hlavně s dokonalejší grafikou (tenkrát jsem měl slabší hardware a tak rozlišení klipu je slabý, vyhlazování a podobný vychytávky taky chybí a hlavně jsem si nedělal vrásky s kvalitou "surovýho" videa jako zdroje pro stříhání, jako třeba časové nepravidelnosti a tak, které jsem v dalších klipech již odstraňoval).


[DivX 720x544 108MB]
Staženo ?

 Gimme Some G
 Klip začal vznikat někdy v létě r. 2006 a trvalo mi asi 6 měsíců jej dokončit. K jeho vzniku mě navedla tehdejší situace "na trhu" Lockon Movies, kdy delší čas nikdo nevytvořil "čistou akrobačku". Povzbuzen tím, že první klip jsem měl už za sebou (přestože si vysloužil víc kritiky, než ohlasů - pochopitelně) jsem si po delším sledování fóra Lockon Movie Makers uvědomil, že většina klipů tehdy vznikajících byla typu "mise s příběhem", nebo sice akční a pěkně udělaný, ale přece jen poletování s nějakým tím střílením. Ale čistá akrobacie, něco jako air-show nebo letecký den, v tu chvíli chyběla. Relativně volné místo v akrobatických klipech jsem se tedy rozhodl zaplnit svým "pokusem". Moje představa na začátku byla vytvořit akční video s rychlým střihem na "šlapací muziku". Sice z toho nakonec nevyšla úplně "čistá" akrobacie, je tam jeden moment spíš typu "akční scifi", nicméně tento nápad sklidil dokonce kladný ohlas :-). A "Kabátí" muzika (zvolil jsem mimořádně našlapanej song Dole v Dole) se podle ohlasů dóóóóst líbila - zřejmě ti pupíci z Ameriky a jiných vzdálených koutů světa vůbec netušili, jakou tu máme v Česku skvělou hardrockovou kapelu. No, však to skoukněte a posuďte sami, jestli se to povedlo.
(Pro ty, které to zajímá, zde je thread fóra Lockon Movie Makers a fóra na Lockon.ru s ohlasy ostatních "movie makerů" po uveřejnění filmu na Patrick's Aviation Website.)


[DivX 640x480 59MB]
Staženo ?

 Ride Over Mountains
 Vyloženě odpočinkovej, relaxační leteckej klip, taková třešnička na dortu, video který jsem dělal jen tak, abych se pobavil, žádný extra nadupaný a plný akčních záběrů a rychlýho střihu .... prostě relax. Netrval mi ani tak moc dlouho (asi 14 dní) a moc jsem se s ním nepiplal. Dělal jsem ho ale ve vysokým rozlišení s vyhlazováním hran, abych si vyzkoušel grabování videa ve hře v tomhle režimu .... no a pak taky pro vyzkoušení "glowing" efektu - to je efekt podobný světelný auře (zvláště kolem hodně jasných míst), celkově lehce máznutý rozptýleným světlem, něco jako kdybyste promítali překontrastovaný video na stínítko z matovýho skla. Příběh to nemá, jsou to jen hezký záběry dvou sůček letících ve formaci nad horama. Je to celkově dost velký, ale to je holt daň za vysoký rozlišení.

P.S. Plná verze (1152x864, 252MB) byla nahrazena verzí s menším rozlišením kvůli velikosti videa. Plná verze je nadále k dispozici zde.