Něco o naší základně ....
Tak tohle jsem já, kpt. EPP Thomas alias JAS, letecký nadšenec pro všechno těžšího vzduchu co lítá, a tyhle stránky se taky točí hlavně kolem modelářskýho lítání. Kdysi jsem též aktivně poletoval (L-13 Blaník), teď aspoň modelařím. Jsem z Hradce Králové, můj "domovský plácek" je 69. taktická stíhací letecká základna v Předměřicích nad Labem, kde se scházíme s ostatními "piloty" jako např. nprp. EPP Pavel Osipovič, mjr. EPP Hron, npor. EPP Jirka Pepa, kpt. EPP Fangeli,  a další ...

Můj obdiv mezi letadly patří "rourám", samozřejmě mám mezi nimi favorita a to je JAS-39 Gripen. Proto i ten Gripen FANCLUB a přezdívka. Část těchto stránek patří této skvělé stíhačce, takže koho také zajímá, nechť se mrkne do sekce Gripen-FAN.

Moje modelaření začalo kombatovým samokřídlem, pokračovalo "žiletkovitým" elektrovětroněm Mini NYX a prozatím pokračuje v oblasti EPP modelů stíhaček. V podstatě tu vznikla nová kategorie modelů (EPP Elektro Jety). Tady musím poznamenat, že hlavní kus práce na poli výzkumu a konstrukce těchto samohybů vykonal můj kamarád Martin (alias nprp. Pavel Osipovič - šéf konstrukční kanceláře EPPAIRFORCE) a ostatní zkušební piloti a že já se za nima vezu v dalekým závěsu co do zkušeností a počtu modelů. V jejich "letecké fabrice" se zrodila dlouhá řada typů, která se stále rozrůstá (namátkou třeba JAS-39 Gripen, SU-27, SU-34, SU-35, Mirage 2000, Eurofighter, Mig-25, Mig-35, AlphaJet, Aermacchi MB-339, L-159 Alka, F-18, F-15, F-22, Tornado, C-130 Hercules ... a další). Více informací najdete na stránkách  EPPAIRFORCE. Já mám tu čest být členem hotovosti takže tyhle stránky jsou hlavně o tom našem modelaření a lítání.

A tady je celá naše hotovost (zprava):

npor. EPP Jirka Pepa, npor. EPP Jenda Legenda, nprp. EPP Pavel Osipovič, plk. Osip Pavlovič, já (dole), mjr. EPP Hron (nahoře), npor. EPP Joe. Borec úplně vpravo je prozatím zřejmě tajný člen základny, bo nikdo neví kdo to je, ale prostě se s náma vyfotil :-)). Pro jistotu ale držíme na základně zesílené hlídky, protože to taky může bejt americkej špión (ten náš Raptor jim prostě leží v žaludku).

... tady je ke stažení ikonka pro ty, kdo by si případně chtěli dát odkaz na své stránky