EPA Braňany u Mostu - "Ikarův pád"  - 6.5.2007
 Parkoviště strojů po příjezdu, vpravo 3 modely Loser Squadrony, vlevo odspoda Kvášův Spiteful, Hronův Fiat G-55 a Jak-9, nahoře opět Kvášova Ki-60. Úplně nahoře je vidět i Jirkův Mig-3, kapitánova strakatá Devoitina a dokonce i kousek jeho šedobílého Jaka.
 Takhle vypadal Mig-3 Jirky Pepy po jednom z kol, letoun měl sice mírně porušenou aerodynamiku, ale takhle jak ho vidíte držel pořád pohromadě. Jirka měl cukání to tam jít ještě "hodit", že prej by to určitě letělo :-) 
 Vlevo major Hron "úplně přežranej", vpravo nahoře Kváša "úplně hladovej" a pod ním jen kousek kapitána JASe někde zhruba "uprostřed žracího procesu" (má rád buchtičky, jakýkoli). Jinak přežraný jsme byli prakticky celej den a permanentně.
 Rozjímání "mezi koly".
 Kvášovi se pečou steaky - ty lidi tam jen mlsně koukají a slintají, nic nedostali, všechno co tam vidíte sežral Kváša !!
 Kvášův Spiteful (po 3. kole)
Jirka alias Pepa si to mašíruje vojenským krokem na start (ani pořadová příprava se na naší základně nezanedbává !!).
 "Pučte mi nějaký letadlo a já vám ho takhle krásně rozlámu, na počkání, jedno éro za 500,- ..... no to je levný, fááákt, nekecám, jako že se Kváša jmenuju !!!"
 Záběry z finálového kola, na prvním obrázku jsme poznali stroj kpt. JASe po popisované srážce, kdy pokračoval s děravým křídlem (viz detail), na druhém záběru horní dvě letadla jsou kapitánův Jak pronásledován evidentně podle siluety trupu Fiatem mjr. Hrona.
" Já vám to říkal, cokoli mi dáte, tak bez problémů rozlámu, tohle byla moje Ki-60" .... říká opět kpt. Fangeli
... tohle jsou detailní záběry kapitánova Jaka po skončení finále, poškozeno lehce, spraveno hned !! (a hurá na přistávání na letadlovou loď !!)
  ..... a pár super doplňujících fotek z WEBu "Mosteckých Barbarů" .... děkujeme !!!
... opět pár pěkných fotek z rána, kdy jsou modely ještě "celé" ... zleva "stojánka" před kapitánovým autem, Mig-3 Jirky Pepy, a dále D-520 a Jak-9 kapitána JASe
... následuje "stojánka" kpt. Fangeliho a mjr. Hrona  -  zleva Kvášova Ki-60, Hronův Jak-9 a Fiat G-55
... Devoitinka připravená na start (nejspíš 3.kolo) a dva letové záběry z téhož kola - na levém záběru je Devo horní letoun uprostřed, na pravém záběru je vpravo stíhána Migem-3 Pavla "PADa" Dvořáka - oba letouny jsou již "obtěžkány" stuhami soupeřů :-)
... a takhle vypadá start heatu - všichni piloti se na povel startéra (úplně vpravo vzadu v bílém tričku - mimochodem tenhle byl z Ukrajiny - Alexandr Astakhov) rozběhnou s hurónským pokřikem k připraveným letadlům. Povšimněte si bojového nadšení ve tváři kpt. Fangeliho :-)  (úplně vlevo vpředu). Na druhém záběru Franta provádí rychlou předletovou kontrolu svého Spitefula, a třetí záběr je přistávající Hronův Fiat
... vyhlašování výsledků (zde vybrána pouze 69.stíhací základna) - zleva 12.místo Jirka "Pepa" Charvát, 7.místo Franta "Fangeli" Kváša a 4.místo Zdenda "major" Hron
... no a nakonec 2.místo kapitána JASe. Gratulujeme !!! Na druhém záběru "virtuální bedna vítězů" - zleva druhý kpt. JAS, uprostřed v kloboučku vítěz Pavel "PAD" Dvořák" a vpravo třetí Jakub Chromý ... třikrát HURÁ !!! 
... a na závěr ta zmiňovaná "třešnička na dortu" - přistání na letadlové lodi - na prvním záběru je dobře vidět, jaký to byl místama "fofr na finále" :-), druhý obrázek - Kvášova Ki-60, na třetím je přistávající PADův Mig-3 těsně následovaný Jakem-9 kpt. JASe, čtvrtý - příliš "dlouhé finále" a pád PADova Migu z paluby letadlové lodi - to byl velmi častý výjev :-)
... tři záběry z exhibice mjr. Hrona a jeho Fiata - napoprvý byl dlouhej a padá z paluby, napodruhý vedle (nebo že by kontrola boku lodi??) a na potřetí přistání na "jednu podvozkovou nohu" (prý "místem na palubě se musí šetřit, je ho málo !!" - říkal major)
... a nakonec exhibice kapitána JASe - nejprve letmý "touchdown" kvůli "ošahání paluby", pak jedno "kontrolní" dlouhé finále s opakováním okruhu, napotřetí jsme ještě pořád dlouhý .... a nakonec se to povedlo - kapitán "parkující na lodi"